Apple iPhone 7’de kulaklık girişini kaldırması oldukça ses getirmişti. Kaldırılan kuluklık girişi yerine ikici hoparlörin gelmesi bekleniyor.

Hergün iPhone 7 hakkında yeni sızıntıler ve iddaalar ortaya atılıyor. Bazı iddaa’lar gerçeği yansıtmasada, kayda değer sızıntılar olduğunu söyleyebilirim. Ortaya atılan en son iddaa ise iPhone 7‘de ikinci bir hoparlörün olması.

eee

İlk başlarda ”Apple böyle bir şey düşünüyor” şeklinde dolaşan kulaklık girişsiz iPhone 7 söylentileri, üst üste gelen sızıntılar ile adeta resmiyet kazanmıştı. Yani uzun lafın kısası iPhone 7’de standart kulaklık girişi bulunmayacak. Onun yerine ses iletimi Lightning port üzerinden sağlanacak (tabi bu durum henüz resmiyet kazanmamış olsa da şu an için kesin gözüyle bakılıyor).  Apple’ın bu tercihi yapmadaki amacı ise telefonu dizayn olarak daha ince ve zarif yapabilmek.

Ne var ki Apple, ortadan kalkan kulaklık giriş yerini değerlendirmekten de kaçınmıyor. Piyasa analistlerine göre Apple, 3.5mm‘lik kulaklık girişini kaldırması ile elde edeceği boşluğu ikinci bir hoparlör ile doldurabilir. Cirrus Logic tarafından geliştirilecek bir amplifikatör desteği bulunacak hoparlör ile iPhone 7 çift hoparlöre sahip olacak böylece ilk kez çift hoparlörlü bir iPhone da görmüş olacağız.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here