Ükemizde Dün itibari ile 4.5G Mobil internet kullanılmaya başladı. Geçtiğimiz yıl Operatörler için frekans ihalesi yapılan 4.5G teknolojisi dün itibari ile kullanılmaya başladı.

Şimdilik sadece şehir merkezlerinde ve şehir merkezine yakın noktalarda kullanılabiliyor. 300Mbps hız bekleniyordu fakat 50mbps hızı görmek neredeyse imkansız oldu. Bunun sebeblerinin en başında, ülkemizde daha tam anlamı ile bu teknoloji hazır degil.

4.5G kullanmak için cihazların, Akıllı telefonlarında hazır olması gerekiyor. 4.5G’yi destekleyen telefon kullanmak en başta geliyor. Ülkemizde şuan 4.5G destekli telefon olmasına rağmen kullanıcı sayısı çok düşük. 4G destekleyen telefonlar ile yüksek hızlara erişmek şimdilik zor gibi, ama 4G teknolojisinin kullanan telefonlarda 150Mbps hıza erişebilir.

Telefonunuzda 4.5G ayarlarınında tam anlamı ile yapılması gerekiyor. 4.5G için Telefonun uyumlu olması yetmiyor. Aynı zamanda sim kartınızında 4.5G uyumku olması gerekiyor.

Herşey tamam olasada telefonunuza 4.5G ayarları yapmalısınız. Bunu için LG Marka cihazlar için hazırlanan LG G3 4G ve 4.5G Ayarları Nasıl Yapılır.? adlı makaleyi okumanızı tavsiye ederim.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here