Japonya’da bugün tam 4 metre uzunluğunda dev bir kalamar bulundu. Aslında bu deniz canavarlarının uzunluğu 13 metreye kadar çıkabiliyor ancak şu ana kadar kalamarların hep küçüklerine rastlayan uzmanlar 4 metre boyunda bir kalamar görmesiyle şaşkınlığa uğradılar

Ülkemiz başta olmak üzere pek çok dünya ülkesi denize ve denizde ki canlılara pekte önem vermemektedir bunu nereden anlıyorsunuz sorusunu sorarsanız yapılan incelemeler uzaya yapılan incelemelerden çok daha az diyebiliriz. Uzay her ne kadar araştırılması gerekilen bir yer olsa bile orada görünmez varlıklar aranmaktadır ancak denizlerin ve okyanusların altında daha belki türünün örneği daha önce rastlanmamış binlerce balık türü vardır ancak araştırma yapmayan uzmanlar fikirlerinde sabit gibi görünmektedir.

Japonya’da araştırma yapan uzmanlar tam 4 metre boyunda dev bir kalamar buldular. Kalamarlar normalde 13 metre gibi koca bir uzunluğa sahip olabiliyorlar ancak şimdiye kadar 4 metreye yakın bir kalamara bile pek rastlanmamıştı fakat şimdi 4 metre uzunluğunda bir kalamara rastlanması hem uzmanları hemde görenleri şaşkına uğrattı diyebiliriz.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here