Uzay son zamanlarda en çok araştırılan yer haline geldi ve NASA bu konuda en büyük araştırma yapan kuruluşlardan bir tanesidir. Amerika Hükümeti aldığı kararla NASA’nın bütçesinin 1 milyar dolardan daha fazla artırdı

NASA Uzaylılardan tutun uzayda yaşam varmı?, uzayda oksijen varmı?, Marsta hayat varmı?, Uzayda yaşanılacak gezegen varmı? vb. gibi pek çok sorunun cevabını araştıran ve hatta bazılarının cevaplarını kesin olarak bulmuş bir kuruluştur.

Amerika’ya bağlı olarak çalışan NASA’ya ABD hükümeti oldukça önem vermekte çünkü onlara göre uzay’da pek çok kaynak var ve ABD bu kaynakları buldukça uzaydan onları çıkartıp dünyaya getirecek ve bu şekilde ekonomi değerine değer katacak.

Mars’a kurulacak koloni projesinide NASA yürütmekte ve NASA son zamanlarda Mars’a oldukça değer vermektedir. Hatta insanları bir yere kapatarak onların üzerinde şimdi araştırma yapan NASA olumsuz bir durumun olmadığını anladığında Mars’a insan gönderip orada yaşamasını sağlayacak. NASA araştırmaları için ABD hükümeti NASA’nın bütçesini 1 milyar dolar dan daha fazla bir bütçe ile artırdı. Eğer NASA uzay araştırmalarını gelişerek devam ederse Uzay’da da hayat kurabileceklerini düşünüyoruz.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here