Yeni yıl geldi hoş geldi, ancak beraberinde zamları da getirdi. Yeni yıl sevincimiz biraz buruk biraz sevinçli geçti. Çünkü her sene olduğu gibi yeni yılda yapılan zamlar yeni yıla girmenin kötü olduğunu göstermektedir.

2016’ya sonunda girdik. Ancak pek çok sektöre zam geldi ve akıllı telefonlar da bunlardan nasibi aldı. Biz teknoloji severler olarak teknolojiye bağlılığımızı her gün belirtiyoruz. Yeni model telefonların gelmesi ile telefonlarımızı değiştiriyor, yeni bilgisayarlar, yeni oyun konsolları gibi her çıkan yeni teknolojik cihazı almak istiyor ve alamadıklarımızı da inceliyoruz.

Akıllı telefon piyasasınında vergiden nasibini alması bizleri oldukça üzdü. Resmi gazete’de bugün vergiler hakkında açıklama yapıldı. Söz konusu yapılan açıklamaya göre akıllı telefonlara alınan zammın 120 liradan 160 liraya yükseldiğini görebilmekteyiz. Tabi bu zammı sadece akıllı telefonları sıfır alırken bir sefer mahsus veriyoruz ancak arada oluşan 40 lira telefonlara zam olarak mı yoksa telefon firmalarına zarar olarak mı uygulanacağı henüz belirsiz ve bu kararı da zaten biz ya da hükümet değil firma yöneticileri belirliyor umarız ki telefon üreticileri 40 lira zammı bizlere yansıtmak yerine kendi ceplerinden verirler.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here