Uzun zamandır giyilebilir teknolojiler üzerinde çalışmalar yürüten ve ürünler sunan BACtrack firmasının geçen sene piyasaya sunduğu Skyn adlı cihaz vücudunuzda bulunan alkol oranını ölçebiliyordu. Firma CES 2017‘de Skyn üzerinde geliştirmeler yaparak Apple Watch için özel bir akıllı kayış ürettiğini duyurdu. Bu akıllı kayış sayesinde Apple Watch’unuz aynı zamanda alkolmetre özelliği gösterecek. BACtrack firması alkol oranı ölçebilen akıllı kayış üretti.

Alkol Ölçümü Yapabilen Akıllı Kayış

BACtrack’in ürettiği bu akıllı kayış gerçek zamanlı olarak kanınızdaki alkol miktarını ölçebilme özelliğine sahip. Sesli alarm ve titreşim özellikleri sayesinde kanınızdaki alkol miktarı sınırı aşmaya yaklaşınca size daha fazla alkol almamanız gerektiği hakkında bildirim gönderiyor, böylece alkol kullanımınız hem kontrolünüz altında hem de yasal sınırlar içerisinde kalıyor. Gerçek zamanlı ölçümden dolayı istediğiniz an kanınızdaki alkol miktarını öğrenebiliyorsunuz ve böylece örneğin trafiğe çıkıp çıkmamanız hakkında doğru kararı verebiliyorsunuz. 

2017 yılının üçüncü ile dokuzuncu ayı arasında satışa çıkması beklenen BACtrack Skyn akıllı kayış 99 dolar etiket fiyatına sahip. Aynı zamanda firma kayışın yanında aynı özelliklere sahip sadece bileklik olarak kullanılabilecek bir ürünün de satışa çıkarılacağını duyurdu.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here