Android 6.0 her ne kadar bazı telefonlar tarafından kullanılan bir yazılım olsada Samsung telefonları hala Android 6.0 güncellemesini göremedi.

Samsung yaptığı açıklama ile son model telefonlarına Android 6.0 yazılımını getireceğini söylesede malesef uzun zaman bekleyen kullanıcılar hüzünle ayrılmıştı çünkü belenilen Android 6.0 güncellemesi hala gelmemişti. Oysa ki 6.0 güncellemesi Nexus gibi telefon markalarına uzun zaman önce gelmişti hatta 6.0.1 güncellemesi bile bazı telefon markalarına sunuldu.

Samsung sonunda yeni bir açıklama yaptı ve Galaxy S6 serilerine Android 6.0 güncellemesinin gelmesi için programların testlerine başladığı ve bu programlarının testleri bittikten sonra Galaxy S6 serilerine Android 6.0 güncellemesi beta olarak geleceğini duyurdu. Kısa süre beta olarak yayınlanıp hataların giderilmesi ile birlikte 6.0 full sürüm olarak gelmeside beklenmekte ve Samsung’un diğer serilerinede kısa sürede Android 6.0 güncellemesinin geleceğini beklemekteyiz.

Tarih olarak ise Aralık-Ocak aylarında Samsung’un güncelleme için beta çalışmalarına başlayacağı ve en erken Şubat ayı itibaeri ile 6.0 güncellemesinin paylaşılacağını söyleyebiliriz. Tabi ki bu süre uzun bir süredir ve özellikle Samsung gibi kaliteli bir telefon markasına uzun zaman önce çıkmış Android 6.0 güncellemesinin çok geçmesi kullanıcıları üzen bir konudur diyebiliriz.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here