Daha Android 7.0 akıllı telefon üreticileri tarafından kullanıcıların hizmetine sunulmamışken Google, Android 7.1 Nougat‘ı duyurdu! Google Nexus markası emekliye ayrılırken Google‘ın bu en yeni işletim sistemi Android 7.1 Nougat, Google Pixel ve Google Pixel XL ile birlikte gelecek. Peki bu Google Andoid 7.1 Nougat neler getirecek? Android 7.0 Nougat‘tan farkı ne?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki Android 7.1 Nougat yepyeni bir iletim sisteminden ziyade bir yama işletim sistemidir. Android 7.0 Nougat‘ta doğru biçimde çalışmayan ya da eksik olan özelliklerin hatalarının giderildiği, arka plan işlemlerinin, verilerinin ve batarya kullanımının tekrar gözden geçirildiği ve stabilitenin artıtıldığı bir yama işletim sistemidir.

Android 7.1 Nougat’ın Özellikleri

  Google Pixel Arayüzü

Google’ın Nexus olarak adlandırdığı Saf Android arayüzünün ismi Aandroid 7.1 Nougat ile birlikte Google Pixel olarak değişiyor. Tabii ki tahmn edebileceğiniz gibi bu değişiklik sadece isim bazında olmayacak. Apple IPhone 6S ile hayatımıza giren 3D Touch özelliği Android 7.1 Nougat ile birlikte yazılımsal olarak Google akıllı telefonlara gelecek.

maxresdefault

  Geliştirilmiş Yeniden Başlatma

Bildiğiniz gibi Saf Android arayüzüne sahip akıllı telefonlarda güç tuşuna uzun süre bastığınızda çıkan kapatma menüsünde sadece “Kapat” butonu çıkmakta. Artık Android 7.1 Nougat ile birlikte bu menüye bir de “Yeniden Başlat” butonu eklenmiş durumda.

power

  Ayarlara Destek Sekmesi

Ayarlar ekranına eklenen Destek sekmesi sayesinde kullanıcılar yaşadıkları sorunları hızlıca geliştiricilere bildirerek çözüme kavuşturabilecek ve yaşadığı sorunları arayarak yaşadıkları sorunlarla daha önce karşılaşan kullanıcıların gönderilerini okuyarak sorunlarına çözüm bulabilecekler.

destek

  Dahili Dosya Yöneticisi

Android 7.1 ile birlikte artık Dosya Yöneticisi standart hale gelecek ve Saf Android kullanıcıları harici bir dosya yöneticisi kurmak zorunda kalmayacak.

  Parmak İzi Sensöründe Geliştirmeler

Android 7.1 Nougat ile parmak izi sensörüne tanımlanan yeni hareketlerle birlikte siz ekranı kullanmadan bazı özellikleri çok daha kılı bir şekilde kullanabileceksiniz.

  Gece Modu

Android, 7.1 Nougat ile birlikte artık ekranınızın renk tonunu koyu duruma getirebilecek ve gözlerinizin yorulmasını engelleyecek.

night-shift-blue-light-filter

  Ses ile Şifreleme İle Daha Yüksek Güvenlik

Android 7.1 Nougat’ın güvenlik konusunda getireceği bu dev yenilikle artık kişisel verilerinizi çok daha yüksek güvenlik düzeyiyle saklayabileceksiniz.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here