Google android işletim sistemlerinin dünya genelinde kullanılma oranını açıklayan bir grafik yayınladı ancak görünen o ki hala 6.0’ı kullanan kimsenin olmadığını görüyoruz

Android işletim sistemi dünya üzerinde en çok kullanılan işletim sistemidir bunun ise tek sebebinin neredeyse tüm telefonların Android işletim sistemi ile çalışmasından kaynaklanmaktadır. Google geçtiğimiz aylarda Marshmallow 6.0‘ı duyurdu ancak hala bu sürümün kullanılma oranının oldukça düşük olduğunu görüyoruz.

Google kendi Nexus telefonlarında bu sürümü yayınladı ancak diğer telefonlara baktığımızda LG, Samsung, GM, HTC gibi hiçbir telefon modelinde Marshmallow 6.0‘ın kullanıldığını görmüyoruz ve hala pek çok telefon 5.0’ı kullanıyor buda Google’nin çalışmaları pek sıkı yapmadığını göstermektedir.

Açıklanan raporda geçtiğimiz aylara göre Marshmallow 6.0‘da %0.2’lik bir artış var yani Android 6.0 dünya genelinde %0.7 oranında kullanılıyor. Neredeyse kimsenin kullanmadığı Android 6.0 hala merala beklenilen Android işletim sistemi olarak kaldı.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here