Günümüzde genellikle herkesin bir telefonu var. Muhtemelen kullandığınız akıllı telefonun yapabildiklerinin neler olduğunu da biliyorsunuzdur, ama bir de bilmedikleriniz var. Android telefonların bilinmeyen özellikleri neler? Bunlar genellikle sık kullanılmadığından çoğu akıllı telefon kullanıcıları tarafından bilinmezler. Size Android’li akıllı telefonlarınızın bilmediğiniz veya az bilinen özelliklerinden bahsedelim;

  Parmağınızı Harflerin Üzerinde Gezdirerek Mesaj Yazma

Telefonunuzun klavyesinde bulunan harflere basmak yerine parmağınızı harflerin üzerinde kaydırarak yazmayı denediniz mi? Cevabınız muhtemelen hayır..

Parmağınızı klavyenin üzerindeki harflerin üzerinde yazacağınız kelime doğrultusunda kaydırırsanız istediğiniz kelimeyi kolaylıkla yazabileceksiniz.

screenshot_20161122-192733

  Renkleri Ters Çevirin

Genellikle her akıllı telefonda olan bu özellik renkleri ters çevirmenize olanak sağlıyor.

Ayarlar > Erişilebilirlik yolu altından yapabileceğiniz bu ayar ile farklı bir ekran deneyimi yaşabilirsiniz.

screenshot_2016-11-22-19-36-31

  Pil Ve Şarj Durumu Hakkında Detaylı Bilgiye Erişin

Ayarlar > Hakkında > Cihaz Hakkında yolu altında bulabileceğiniz Pil Bilgisi menüsü size batarya durumunuz hakkında detaylı bir bilgi verecektir.

screenshot_20161122-200941

  Mobil Veri İnternet Kullanımı Takibi

Ayarlar > Mobil Ağ > Veri Kullanımı yolu altında bulabileceğiniz bu ayar ile akıllı telefonunuzda internet kullanımınızı takip edebilir ve onu sınırlayabilirsiniz.

screenshot_20161122-200956

  Gizli Animasyonlar

Her android sürümünün kendine özel bir animasyonu vardır. Ayarlar > Hakkında > Yazılım Bilgisi yolu altından Android Sürümü yazan bölüme art arda 7 kez dounursanız bu gizli animasyonları açabilirsiniz.

screenshot_20161122-195107

  Gözlerle Ekranın Açık Kalmasını Sağlama

Ayarlar > Ekran yolu altında bulabileceğiniz Akıllı Bekleme özelliği siz telefon ekranınıza bakarken telefonunuzun uykuya geçmesini engelleyen bir özelliktir.

screenshot_20161122-195153

  Kısayol Tuşlarıyla Ekran Görüntüsü Alma

Hemen hemen her telefon modelinde aynı olan bu özellik belirli tuşlara basarak kısa yoldan ekran görüntüsü almayı sağlıyor. Ekran görüntüsü almak için ses kısma + power ya da home + power tuş kombinasyonlarını deneyebilirsiniz.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here