Akıllı telefonlar ve Tabletlerle haşır neşir olan herkesin yakından bildiği Not Alma Uygulaması Evernote’e rakip olarak Android Telefon ve Tablet kullanıcılarına özel Google tarafından piyasaya sunulan Google Keep kısa sürede basit ancak hızlı ve kullanışlı yapısı sayesinde kullanıcılar tarafından beğenildi ve daha çok tercih edilir hale geldi.

Android ve İOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının bir yandan yazılı, sesli ve resimli şekilde not almalarını sağlarken, bir yandan da Google Drive ile senkronize olabilen servis çok daha gelişmiş özellikleri hızla bünyesine katmaya devam etmekte. Google Keep kullanımı, Android’te ve iOS’te oldukça benzer ve kolay. Google’ın başarılı sesli yazdırma özelliği sayesinde, klavyeye gerek kalmadan istediğiniz söylemi okuyarak telefona not olarak kaydedebiliyorsunuz. Ses kaydını tutabildiği gibi, mevcut seste dediklerinizi yazı olarak da kaydeden program, düz not alma ve fotoğraf çekip, çektiğiniz fotoğrafla beraber ses kaydı ile not alma özelliğini destekliyor.

Tabi uygulamanın en güzel yanlarından bir tanesi de checklist oluşturabilmeniz. Tüm içeriklerinizi başarılı bir şekilde gruplandıran ve düzenli bir görünüme sahip olan Keep hizmeti, Google Drive ile tamamen entegre bir şekilde çalışabiliyor. Geçtiğimiz günlerde Apple, iOS 9 ile varsayılan not alma uygulamasına kontrol listesi oluşturma, kopyala-yapıştır fonksiyonları için kısayol, resim ekleme ve el yazısı desteği ekledi. Gecikmeli olarakta olsa Google da mevcut Keep uygulamasını güncelledi.

Google Keep‘te artık çizim ve karalama yapılabiliyor. Bu güne kadar stylus (dokunmatik ekran kalemi) ile not almak ve çizim yapmak isteyen kullanıcılar için neredeyse tek mantıklı seçenek Samsung Galaxy Note serisi akıllı telefonlardı. Samsung Galaxy Note serisi akıllı telefon kullanıcıları için Google Keep uygulaması artık daha cazip bir seçenek halini alabilir.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here