Apple sanal butonu ile atak yapabilir. 2007 yılında ilk piyasa sürülen ve günümüze kadar değişmeyen tasarımlarıyla konu olan Apple. Yapacağı son tasarımla home tuşunun kaldırılıp yerine parmak izi okuyucu sanal bir buton koyulabileceğini açıkladı.

Apple analisti Ming-Chi Kuo bu yıl piyasaya çıkacak olan İPhone’nun ekran boyutunun 5,8 inç olacağını ve bunun 5,16 inç ekranın görüntü bölümü olarak kullanılacak. Ayrıca tuşun nereye konulacağı da merak konusu parmak taraması yapan sistem yerine de biyometrik bir yüz tarama sistemi de konulabilir.

iPhone’a eklenecek yeni özellikler neler ?

Geçmiş zamanlarda yapılan açıklamalarda iPhone’nun kenarlarında boşluk olmayacağı ve ekrandan daha büyük görüntüler elde edebileceklerini söylemişlerdi. Bunların yanı sıra son zamanlarda telefonlar kullanılmaya başlayan OLED ekranlar iPhone’larda kullanılacak. OLED ekranlar ile daha kullanışlı ve daha hafif bir yapı olması ve daha büyük uzun ömürlü piller kablosuz şarj özellikleri  bekleniyor. Bu özellikleri ve daha gelecek özellikleri taşıyan iPhone’nun fiyatı bin doları geçebileceği öngörülüyor. Bu iddialar hakkında Apple her hangi bir açıklama yapmadı.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here