Apple’a kullanıcılar şirketin eski telefonları yavaşlattığı gerekçesi ile dava açtı.

Apple dünya devinin özellikle telefon alanında lider markalardan bir tanesi olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Yapılan telefonların kaliteli olduğunu ve hiçbir güven sorunu olmadan satın alabilirsiniz yorumunu yapabiliriz.

Ancak bugün ilginç bir olay yaşandı ve kullanıcılar Apple’a şirketin eski telefonları yavaşlattığı gerekçesi ile dava açtı. Apple’a aynı konu üzerinden toplam 5 milyon dolarlık bir dava açıldı. Apple’nin böyle bir şeyi yapacağını pek sanmıyoruz ancak kullanıcıların ellerindeki delilleri de incelememiz gerekmektedir.

Uzmanların açıklaması ile yeni çıkan iOS sürümleri telefonların yükledikten sonra yavaşlattığını açıklıyorlar. Yani şirket telefonları aslında yavaşlatmıyor iOS versiyonları eski telefonlar kaldıramadığı için telefonlar yavaşlıyor açıklamasını yaptılar fakat ne derece doğru veya tutarlı halkın yorumuna bırakılabilir bir açıklamadır.

Dünkü haberde de Apple İtalya’da vergi kaçırdığından dolayı 318 milyon dolar tazminat davası ödemeye mahkum bırakıldığını belirtebiliriz. Bakalım yeni açılan davalarda mahkeme kimi haklı gösterecek.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here