Telefon kullanıcılarının akıllı telefonlarında istediği en önemli özellik iyi bir kameraya sahip olması. Telefon üreticileri de kullanıcıların bu isteklerine cevap vermek adına kameralar da oldukça iyileştirmeler yapıyorlar. Asus 92 mp kameralı telefon tanıttı.

CES 2017’de Asus ise yakın zamanda piyasaya çıkaracağı telefonu olan Asus Zenfone AR’nin kamerası hakkında oldukça dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Yapılan bu açıklamalara göre Asus bu telefonda kullandığı sensörün piyasadaki akıllı telefonların sahip olduğu kamera sensörler arasında en yüksek çözünürlüğe sahip olan sensör olduğunu iddia ediyor.

Asus 92 mp Kameralı Telefon Tanıttı

Telefonda toplam 3 adet arka kamera bulunuyor. Ana kamera 23 mp çözünürlüğe sahip, ikinci kamera ise hareket takibi yapıyor, üçüncü kamera ise derinlik algılıyor. Bu 3 kameranın kullanılması sonucu ortaya çıkan fotoğraflar diğer telefonlara göre çok daha gerçekçi çıkıyor.

Aynı zamanda Asus Zenfone AR’nin sahip olduğu bu kamera 23 mp çözünürlüğünde 4 fotoğrafı birleştirerek ortaya 92 mp çözünürlüğünde fotoğraflar ortaya çıkmasını sağlıyor. Ancak bu telefonda fotoğrafların işlenme süresi ve çekilen fotoğrafların boyutu diğer telefonlarla karşılaştırıldığında oldukça yüksek gözüküyor.

Telefonda özellikle kameraya önem veren kullanıcıları oldukça mutlu edecek bu modelin fiyatı hakkında ise bir açıklama yapılmadı, satışa 2017’nin mart ayından sonra çıkması bekleniyor.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here