AVG bir virüs yazılımıdır. Chrome eklentisi ile tarayıcının daha güvenli bir şekilde çalıştığını iddaa eden AVG yanıldı çünkü hackerlar AVG’nin bir açığını bulmuş

İnternet tarayıcıları kullanıcıların güvenliği için oldukça önemlidir. Çünkü pek çok dolandırıcı hacker internet kullanıcılarının bilgisayar verilerine ulaşarak karşı tarafı daha kolay bir şekilde dolandırabiliyorlar.

Günümüzde internet sektörüne baktığımızda neredeyse hergün binlerce web site açılmaktadır. Kimi siteler çöp site olarak vurgulansa da kimi siteler dolandırıcı siteler olmakla birlikte kullanıcıların verilerini çalmaya çalışmaktadırlar.

AVG’nin Chrome eklentisinde büyük bir açık bulunmuş. Meğer hacker’la AVG’yi çocuk gibi oynatıyorlarmış. AVG olayın geç farkına vardı fakat bugüne kadar korunuyoruz diye bilgisayarlarımızın Chrome internet tarayıcısında kullandığımız AVG eklentisi bizi korumuyormuş.

AVG olayın farkına varması ile açıkları kapatmak için bir dosya oluşturdu ve yazılım mühendisleri şimdi bu açığı kapatmak için uğraşıyorlar. Kim bilir daha hangi eklentiler de açık vardır umarız ki bu haber tüm firma eklentilerine örnek olur ve kullandığımız eklenti ile programlar da açık olmaz.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here