Şuanda banka kullanıcıları verdikleri talimat ile bankaların mobil uygulamalarına şifresiz olarak giriş yapabilmektedir ancak 2016 yılının gelmesi ile bu özellik ortadan kaldırılacak ve bankaların mobil uygulamaları şifreli çalışacak

İnternet sektörünün büyümesi interneti iyi kullananlar için oldukça güzel bir sistem haline gelmektedir. Ancak güvenliklerine önem vermeyen kullanıcıların şifreleri ve kişisel verileri hackerlar tarafından çalınabilmektedir. Bilgisayar üzerinden daha çok attack yapan hackerlar yavaş yavaş mobil sektöre de elini sürmeye başladı çünkü pek çok kişi mobilde banka bilgilerini barındırmaktadır.

Bankacılık oldukça gelişmiş bir sektördür ve mobil bankacılık her ne kadar yeni çıksa da neredeyse kullanmayanın kalmadığı bir sektör haline geldi. Şu anda kullandığımız bankaların mobil uygulamalarına ayarlar bölümünden veya bankayı arayarak verdiğimiz talimatlar ile uygulamalara şifresiz olarak girebiliyoruz ancak 2016 yılının gelmesi ile banka mobil uygulamalarına girmek artık şifreli olacak.

Dolandırcıların artması ile birlikte bankalar artık önlem alma konusunu üst düzeye çıkarttı ve bize göre olumlu bir gelişme sergilendi çünkü bankacılık uygulamalarınza şifresiz girme özelliği aktif olursa telefonunuzu kayıp ettiğiniz de bile kişisel bilgileriniz dahil bankada ki kazançlarınızın da yok olma tehlikesi ile karşı karşıya gelebilirsiniz.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here