Dolandırıcıların hızla arttığı bir devirde pek çok kişi bilgisi dışında olduğu halde üzerine hat açıldığını söylüyor peki bilginiz dışında üzerinize GSM hat açılırsa bunu nereden öğrenebilirsiniz.

Teknoloji çağında yaşadığımız bu dönemde dolandırıcıların işleri çok daha kolaylaştı diyebiliriz. Artık herşeyin teknolojiye dönüşmesi dolandırıcıların önünü açmakta hatta yaptıkları suçu başkalarının üstüne kolayca yıka bilmekteler.

Özellikle artan terör faliyetleri terör gruplarınında yaptıkları eylemleri başkalarının üzerine yıkma isteğini artırmaktadır. Pek çok haberde vatandaşların bilgisi olmadığı halde üzerine kendi üstlerine GSM hatlarının açıldığı ve bu hatlardan yüklü miktararda konuşma yapılmakla beraber yapılan konuşmalar terör faliyeti için yapılmış veya dolandırıcılık yapanlar tarafından kullanıldığı görünmektedir. Durum böyle olursa konuşma ücretlerini ödemenin haricinde birde hapis cezası alabilme durumunuz oluşmaktadır.

Peki üzerime GSM hattı açılırsa nasıl öğrenebilirim? Cevabı çok basit ülkemizin vatandaşlarına özel olarak sunduğu E-Devlet platformundan rahatlıkla üzerinize kayıtlı GSM hatlarını görebilirsiniz. ”https://www.turkiye.gov.tr/mobil-hat-sorgulama?utm_source=webtekno&utm_medium=bilginiz-disinda-adiniza-gsm-hatti-acildigini-nasil-ogrenebilirsiniz” verdiğimiz bu bağlantıya giderek sizde üzerinize hat açılıp açılmadığını ve bu açılan hatların hangi operatöre ait olduğu gibi tüm soruların cevabını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here