Blackberry ‘Priv’ Android telefonu için Ön Kayıt Sayfası ve İlk Resmi VideoBlackberry, ilk Android kullanan telefonu ‘Priv’i bazı fotoğraf ve detaylarıyla birlikte Eylül’ün sonlarında resmen tanıtmıştı.

Dün ise Priv için internet üzerinden ön kayıt sayfası açıldı. Dahası, sayfada telefonun bazı teknik özellikleri de bulunmakta.

Priv’in yazılan özelliklerine bakacak olursak, 5.4 inç her iki tarafı da eğimli ekran, 3410mAh pil, hem fiziksel hem de dokunmatik klavye, , Schneider-Kreuznach sertifikalı kamera, olağanüstü ses kalitesi ve Blackbery’nin kendi ürettiği DTEK güvenlik uygulaması da telefonun güvenlik seviyesini arttırıyor. Sayfada ücretlendirme hakkında bir bilgi yok, ancak 630$ fiyat etiketine sahip olacağı söyleniyor.

Blackberry internet sayfasında, “Blackberry’nin kendisine özgü klavyesi, üst düzey güvenlik sistemi, kolaylaştırılmış iletişim ve  üretkenlik uygulamalarını Google Play Store dünyası ile birleştiriyor. Dünya’nın en iyi teknolojisi ile geliştirilmiş olan çok ince ve ergonomi olarak mükemmel klavyesi SmartSlide teknolojisi ile yerleştirildi.” Sözleriyle Priv’i tanıtıyor.

VİDEO

Videoda yeni Blackberry telefonun takvim entegrasyonu BlackBerry Hub, Google Maps ile hızlı arama, ana ekranda kişiselleştirilebilir kaydırma seçeneği ve tabi ki Qwerty klavye ile yazma deneyimi ön plana çıkarılmış. Ayrıca telefon Lollipop tabanlı Stock Android ile piyasaya çıkacak.

Bu bilgiler dışında Priv’in 5.4-inç 2560 x 1440 piksel QHD Dual Edge ekran, altı çekirdekli Qualcomm Snapdragon 808 işlemci, 3GB RAM ile desteklenmiş 32GB dahili hafıza ve microSD kart yuvası, Bluetooth v.4.1, NFC, Micro-USB girişi ve ayrıca 18MP arka kamera sensörüne sahip olacağı bilgileri sızdırıldı. Ayrıca Samsung Galaxy Note 5’den ince olacağı belirtildi.

Başka bir haber ise, Birleşik Krallı’ğın en büyük online satıcısı Carphone Warehouse şimdiden ön sipariş almaya başladı ancak telefonun kendi fiyatını açıklamadı sadece nakliyeli fiyatını satışa yansıttı. Fiyatlar için BURAYA bakabilirsiniz.

Priv ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız  www.blackberry.com/PRIV adresinden formu doldurarak kaydolun ve en son bilgiler size ulaşsın.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here