Bir zamanların oldukça rağbet edilen ancak dokunmatik ekran telefonlar karşısında üstünlüğünü kaybeden Kanadalı şirket BlackBerry, Priv (kod adı Venice) marka telefon ile piyasalara döndü.

Geçtiğimiz ay İngiltere’de yaşayanlar için ön siparişleri toplamaya başlayan BlackBerry‘nin Android‘li ilk telefonu Priv İngiltere’de satışa çıkarıldı.

Dokunmatik ekranın alt kısmından aşağıya doğru kayarak açılan bir fiziksel klavye içeren Blackberry Priv görünüşüyle dikkat çekerken aynı zamanda tam verimlilik vadediyor. Android’li telefonların dokunmatik ekran özellikleriyle birlikte Blackberry’nin alışılagelmiş klavyesini de kullanıyor. Diğer yandan Blackberry Priv klavyesine rağmen oldukça ince ve zarif görünümüyle dikkatleri üzerine topluyor.

BlackBerry, yeni modeli Priv’de Android platformunu tercih eden BlackBerry, güvenliği ve kullanıcı bilgilerinin gizliliğini her zaman ilk sıraya koyduğunun altını çizerek, her ay Priv için güvenlik güncellemeleri yayınlayacağı sözünü verdi. Akıllı telefon pazarında gerilerde kalsa da zamanının “iş telefonu” olarak ün yapan, En başından beri güvenlik ve kişisel gizlilik konuları üzerinde itinayla duran BlackBerry, kendi blogunda yaptığı açıklamayla Android’li akıllı telefonların en güvenlisinin Priv olacağı sözünü verdi.

BlackBerry, güvenlik odaklı güncellemelerini her ay Google’ın güncellemelerinin ardından yayınlamayı planlıyor.

BlackBerry Priv "Android" ile Yeniden Pazara Döndü
BlackBerry Priv “Android” ile Yeniden Pazara Döndü

Eğer daha acil bir güvenlik açığı olduğu ortaya çıkarsa da aylık güncelleme döngüsünü beklemeyeceğini ifade ediyor.

5.4 inçlik 1440 x 2560 çözünürlüğünde ekran, Snapdragon 808 işlemci (6 çekirdekli), 3 GB RAM, Adreno 418 grafik işlem birimi ve 18 MP optik imaj sabitleyici arka kamera, ön yüzünde de 2 MP kamera gibi teknik özelliklere sahip Priv’in, Blackberry’nin akıllı telefon pazarındaki kaderini belirleyeceği daha önce şirketin CEO’su John Chen tarafından açıklanmıştı.

Büyük bir reklam kampanyasıyla satışa çıkması beklenen Blackberry Priv, bu yüzden önemli bir değere sahip. BlackBerry Priv, kullanıcılarına 22.5 saat pil ömrü sunarak kullanıcılarını memnun edecek gibi görünüyor.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here