Bluetooth 5 İle Daha Hızlı Veri Aktarımına Hazır Olun!

0
51

Bluetooth Special Interest Group, Bluetooth 4.2’yi geride bırakacak teknolojileri olan Bluetooth 5 kablosuz teknolojisinin artık kullanıcıların cihazlarında kullanmaları için tamamen hazır durumda olduğunu açıkladı.

  Artık daha yüksek hız ve daha uzun mesafe!

Bluetooth 5‘in adını ilk kez bu yılın ortalarında duymuştuk. Amaç 4.2’ye göre çok daha yüksek bir hızda daha uzun mesafede veri aktarımı sağlayabilmekti ve BSIG amacına ulaştı. Bluetooth 5, Bluetooth 4.2’ye göre 4 kat daha uzun bir mesafe sunarken aynı zamanda veri transferinde yaklaşık 2 kat daha fazla hız sağlıyor. Bu gelişmeler, Bluetooth 5 teknolojisi taşıyan cihazların evde veya iş yerinde kesintisiz kullanımına imkan veriyor.

Hız ve mesafenin yanı sıra bu teknoloji ile birlikte yayın mesaj kapasitesi de 8 katına çıkarılmış bulunmakta. Bu da veri alışverişi sayılarında büyük artış sağlıyor.

Tüm bunlara ek olarak bluetooth harici kablosuz teknolojilerin oluşturduğu potansiyel parazitler ile ilgili iyileştirmeler de yapılmış, özellikle yoğun olarak kablosuz teknolojilerin kullanıldığı bölgelerde teknolojik verimliliğin artması sağlanmış.

Bluetooth 5 cihazlarının ticari kullanım amaçlı sevkiyatlarının 2 ile 6 ay arasında gerçekleştirileceği planlanlanmakta.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here