AmpMe ilk uygulamasını “A Portable Social Party Music Player” adıyla geçtiğimiz yıl yayınlamıştı. Bu uygulama farklı cihazları birbirleriyle senkronize ederek güçlü bir ses sistemi oluşturmayı sağlıyordu. AmpMe bu uygulamaya Bluetooth özelliğini de ekledi, böylece uygulama artık farklı Bluetooth hoparlörlerin tek kaynaktan yayın yaparak, yayının yapıldığı kaynağın güçlü bir ses sistemi gibi davranmasına olanak sağlıyor.

  Neden AmpMe?

Parti konseptli olarak görülen bu uygulama bir toplulukta müzik açtığınızda tek telefonun hoparlörünün yetersiz kaldığı anlar düşünülerek geliştirilmiş. AppMe geliştirdiği ilk uygulamada telefonların Android veya iOS işletim sistemine sahip olup olmadığını kontrol etmiyor, tüm telefonları birbirine bağlayabiliyordu, böylelikle telefonlar ortak ses yayını yapabiliyordu. Yeni eklenen özellik olan Bluetooth özelliği ise bu kolaylığın Bluetooth hoparlörlere de uyarlanmasını sağlıyor.

  AmpMe nasıl kullanılır?

Uygulamayı kullanabilmek için birbirlerine bağlanmak istenen her telefona mutlaka uygulamanın indirilmiş olması gerekiyor. Aynı zamanda kurulan bu ses sitemine dahil edilecek olan Bluetooth hoparlörlerin her birinin uygulamanın yüklü olduğu bir telefona bağlı olması gerekiyor. Oluşan ağda host alnızca bir kişi olabiliyor ve şarkılar bu host tarafından çalınıyor.

Tüm mobil telefonlar ve Bluetooth özellikli hoparlörlerle çalışan bu uygulama üzerinden yayın yaparken bir senkron kayması yaşarsanız eğer, bu durumu kaydırma çubuğu özelliğiyle düzeltebilme şansına sahipsiniz. AppMe böyle bir durumda sizin ne kadar ileride veya ne kadar geride olduğunuzu algılayıp sorunun bir daha yaşanmaması için yeni bir uyum yakalamaya çalışıyor.

Uygulama ilk yılında 3 milyon kullanıcı sayısını geçmişti, eklenen bu yeni özellikle bu sayının çok daha artacağı tahmin ediliyor.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here