Çin Halk Cumhuriyeti yeni bir yasayı gündeme konarak onayladı ve artık Çin istediği internet kullanıcısının bilgilerine erişebilecek ve müdahalelerde bulunabilecek

İnternet gerçekten faydalı bilgilerin bulunduğu ve doğru kullanım ile birlikte insanları gerçekten olumlu yönde geliştiren bir iletişim aracıdır desek doğru olacaktır. İnsanların özgürlüğü için internet bilgilerine kimsenini erişememesi gerekiyor desek bize pek çok kişi katılır ancak Çin Halk Cumhuriyetinde yeni onaylanan yasaya göre ülke istediği vatandaşın internet bilgilerine erişebilecek.

Bize göre insanların internet özgürlüğü kısıtlanmaya çalışılıyor diyebiliriz ancak ülke de kendi geleceğini korumaya çalışıyor diyebiliriz. Çünkü internetlerin tamamı kontrol edildiğince dolandırıcı birinin interneti blokelenip hakkında yakalama kararı çıkartılabilir ya da oluşabilecek terör saldırılarının önüne geçilebilir ancak insan özgürlüğü kısıtlandı diyebiliriz. Tabi bizim ülkemizi kapsayan bir durum değil ve son karar halkın olacaktır eğer eylemler ve protestoların sayısı her geçen gün artarak devam ederse Çin Halk Cumhuriyeti mecburen kararı geri alacaktır diye düşünmekteyiz.

 

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here