Eski ve yeni bir arada yarı akıllı telefon

Artık neredeyse herkesin elinde gördüğümüz akıllı telefonlar el yakan fiyatlarının yanı sıra çokta hassas oluşlarıyla başa bela. İkinci el sitelerine bakıldığında çok sayıda ekranı kırık akıllı telefonun neredeyse bedava fiyatına açık arttırmaya girdiğini görmek mümkün.

no-1-a9-dayanikli-telefon-ilgi-cekiyor-1787775

Her ne kadar su ve toz geçirmez seçenekler çoğalsa da zorlu şartlara ve şantiyeler gibi iş ortamlarına uygun seçenekler oldukça az. CAT firması da bunu düşünerek zorlu ve tozlu ortamlara uygun akıllı telefonlar piyasaya sundu. No.1 firması bu sorunu aşacak biçimde No.1 A9 adlı telefonu geliştirdi. Dokunmatik ekran yerine eski nesil tuş takımına yer veren No.1 A9 adlı telefonun su, toz, şok korumaları mevcut. Çoğu akıllı telefonu kaza ile elimizden düşürmeye korkarken No.1 A9 adlı telefonu Yeri geldiğinde kızdığınız birine telefonu fırlatma lüksünüz bile olabilir.

Telefon akıllı değil ama akılsız da denemez. Eski Teknolojinin günümüz teknolojisine uygun hale getirilmiş hali demek daha uygun olur.

a9-014

Bir nevi basit akıllı telefon diyebiliriz. FM Stereo radyosu, IP-67 dayanıklılık sertifikası, 2.4 inç 240 x 320 piksel renkli ekranı, güçlü çift hoparlörü, 3 MP kamerası, güçlü anteni ve düşük radyasyon kalkanı, hesap makinesi, müzik ve video çaları, fotoğraf galerisi ve e-kitap okuyucusu, saat, takvim ve kişiler listesi yer alıyor.

Cat no 1 a9 telefon

2.4 inç ekranlı cihazın kalınlığı 28 mm ama sağlam olması dışında 4800 mAh kapasiteli bataryası da var yani powerbank gibi alttaki USB portundan diğer cihazları şarj edebiliyor. Çift SIM kart takılabilen telefonda FM radyo ve fener de var. 137 x 64 x 28 mm gelen telefonun 8 GB destekli microSD kart yuvası var. Bluetooth 2.0 olsa da Wi-Fi ya da GPS uydu alıcı yok.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here