Windows 10 güncellemesi çıktı ve hemen hemen herkes bu güncellemeyi yaptı! bazı problemlerin çıkması gayet normal bu problemler sorunlar windows tarafından yayınlanan güncellemeler ile aşılacak ancak şuan anda mühim sorunlar var.

 

Bu sorunların en başında laptoplarda çıkan  fare (mouse) touchpad‘ın işlev görmemesi çalışmaması! bilgisayarınızda fare işlevlerini açıp kapattınız (fn + F9 ) gibi ama işe yaramıyor, tedirgin oldunuz nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz, hele ki eliniz alında kablolu fare yoksa yandınız 🙂

Şaka Şaka yanmadınız aslında kısa bir şekilde bu sorunu çözebilirsiniz.  size bu sorun üzerinden nasıl geleceğinizi adım adım anlatacağım. ilk önce elinizde fare olmadığı için klavye ile idare etmeniz gerekli peki klavyeyi nasıl kullanacağız diye bir soru sorarsanız isabetli bir soru olacaktır 🙂

Windows 10 ile gelen arama kısayolu ile başlıyoruz, Bu özelliği klavye ile açmak için  Başlat Düğmesi + S basın hemen sol köşede arama penceresi açılacak,

WİNDOWS 10

Arama Penceresine “Aygıt Yöneticisi”  yazın hemen karşınıza çıkacaktır zaten. Aygıt Yöneticisine tıklayın, Aygıt yöneticisinde fare ve diğer işaret aygıtları tıklayın.

windows 10 sorunları

Aşağıda ki fare ismine tekrar tıklayın. yukarıda ki gibi bir pencere açılacaktır. Burada sürücüyü kaldırın, tıklayın ve fare sürücüsünü driver kaldırın.

 

Evet hepsi bu kadar fareden hepten kurtulduk kim bilir artık kablolu fare de çalışmıyordur 🙂

Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar zaten yeniden başlatmanızı isteyecektir. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve fareye sorunsuz bir şekilde kullanın, Windows 10 sürücüleri kullanıldığı için farenin bir işlevini kullanamayabilirsiniz.

Eğer sizde böyle sorunlar olduysa oluyorsa, bilgisayar markanızın resmi web sitesinde yer alan windows 10 mouse driverini indiriniz.

 

İyi Windowslamalar

Yorum Yapın

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here