Windows 10 kurdunuz ancak yeni windows 10 işletim sisteminizde mağaza uygulaması açılmıyor, Mağaza ekranında Hepimizin kötü günleri olur yazan bir hata ile karşılaşıyorsunuz.  Aslında çözümü çok basit fakat çözümü bilmediğimiz için çok zorlanıyoruz, bir an bile windows 10 kurduğunuza pişman oluyorsunuz.

 

Bu sefer window 10 kaldırmak için araştırmalara başlıyorsunuz buna hiç gerek kalmadan mağazayı nasıl açacağınızı iki yöntemle açıklayacağım size,

1- Yöntem

Bilgisayarınızın tarih ve saati yanlışsa onu düzeltin, Başlat + S tıklayın hızlı menüden tarih ve saat yazarsanız seçenekler gelelecektir.

windows 10 tarih ve saat

 

2. Yöntem

Proxy ayalarını değiştirin, genellikle saat ve tarih doğruysa proxy ayalarıdan dolayı kaynaklanıyordur.  internet exploler açın, Ayarlar sekmesinden internet seçeneklerine tıklayın,  Açılan pencereden bağlantılar sekmesine oradan da  Yerel Ağ Ayarlarını tıklayın.

window10 mağaza ağ ayarları windows 10 ağ ayarları prokxy

Resimlerde de göründüğü gibi eğer aşağıda ki kutucuklar aktif ise, pasif yaparak en üstte ki kutucuğu Ayarları otomaik olarak algıla kutucuğunu işaretleyin, ondan sonra mağaza giriş yapınız, göreceksiniz ki mağaza hemen açılıyor.

3. Yöntem

Eğer yukarıda ki yöntemler işe yaramadıysa bu yöntemi uygulayın,  Başlat + R ile komut penceresini açınız.  Windows 10 kısa yolu ile açtığınız komut penceresine  WSReset.exe yazıp entere tıklayın.

windows 10 çalıştır penceresi

Bu komut ile mağaza ön belleğini yani cache temizlenmiş olacak ve mağaza hemen açılacaktır.

 

Yorum Yapın

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here