Kickstarter yine hepimizin ilgisini çekecek ilginç bir ürün tanıtmaya hazırlanıyor: Das Keyboard 5Q. Ürün “bulut depolama sistemine bağlı klavye” olarak  özetleniyor. Bir klavyenin internet ve bulut bağlantısını kullanabilmesi ise dünyada bir ilk.

Das Keyboard 5Q nasıl çalışıyor?

Klavye kullanıcının bulut depolama sistemine internet üzerinden bağlanarak önceden hatırlatılmasını istediği detaylar için gerekli hatırlatmalarda bulunuyor. Örnek vermek gerekirse bir doğum gününü unutmamak için klavyeye bir uyarı ayarlıyoruz, tarih yaklaşmaya başlayınca kendi belirlediğimiz tuş yine kendi belirlediğimiz bir renge bürünüyor. Das Keyboard 5Q kullanıcısına bu bildirimleri hatırlatmak için RGB LED aydınlatmasını kullanıyor, bu sayede istenen tuşlara istenen renkler atanabiliyor. Bu özellik başka klavyelerde de daha önce kullanıldı fakat Das Keyboard renklerin yanında bu tuşlara bildirimleri de atama imkanı sunması.

Bu klavye gelişrilmeye ve kişiselleştirilmeye oldukça uygun olarak tasarlanmış. Linux, Windows ve macOS işletim sistemleriyle çalışıyor ve Gamma-Zulu adında mekanik bir tuş sistemi kullanıyor. Das Keyboard 5Q Kickstarter üzerinden 3475 destekleyici tarafından yaklaşık 580 bin dolar destek toplamış, bu klavyeye sahip olabilmek için ödemek gereken tutar ise 229 dolar.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here