Facebook’tan bir yenilik daha, Dünya’nın en aktif kullanılan Sosyal medya ağı Facebook nerede ise her ay karşımıza yeni bir özelliği ile çıkıyor.

Kullanıma girdiği tarihten bu yana büyük bir ilerleme kaydeden Facebook dün en büyük özelliklerinden birisi olan “Bildirimler” özelliğinin değişeceğini, yerine kullanımı çok daha kolay olan ve daha marifetli olan bir sistemin getirileceğini duyurmuştu. Bildirimler özelliğinin değişmesi beklenirken bugün mesajlar menüsünde değişim yaşandı.

Bugün Facebook yetkilisi David Marcus resmi Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile “Diğer mesajlar Kutusu’nu kaldırdıklarını duyurdu. Mesajlar bölümünde Gelen Kutusu’na tıkladığınız zaman, arkadaş listenizdeki kişilerden gelen mesajları görebiliyordunuz. Gelen Kutusu ibaresinin yanında ise Facebook kullanıcılarının bir çoğunun gözünden kaçan ‘Diğer kutusu’ yer alıyor. Burada da, arkadaş listenizde olmayan kişilerin size gönderdiği mesajlar yer alıyor.

Amerika Birleşik Devletlerinde Temmuz ayı içerisinde “Diğer kutusu” gündeme gelmiş, New York Times gazetesi editörü David Pogue’un yaptığı haber ile Milyonlarca ABD’li, eski arkadaşlarından gelen mesajların yanı sıra kendilerine yapılan iş tekliflerine kadar çok sayıda mesajı görmediklerini fark etmişti. “Diğer Kutusu” için ABC News’a konuşan Facebook Mesajları Ürün Direktörü Jimmy Chen, “Amacımız, kullanıcılara en ömemli mesajları ulaştırmak, düşük kalitedekileri ise kenarda tutmak… Bunu belirlemek için bazı faktörleri gözden geçiriyoruz. Bunlardan en önemlisi, arkadaşlık durumu. Eğer mesajı gönderen kişi arkadaşınız veya ortak arkadaşınız bulunan biriyse, mesaj Gelen Kutusu’na düşüyor” açıklamasında bulunmuştu.

Yapılan son değişikle artık Facebook’ta arkadaşınız olmayan kişiler tarafından atılan mesajların listelendiği “Diğer Mesajlar” kutusu yerini ise “Mesaj İstekleri” isimli yeni özelliğe bıraktı. Bu özellik ile birlikte artık Facebook’ta arkadaşınız olmayan kişilerden mesaj alırken sizin onayınız gerekecek. Ayrıca Facebook’ta arkadaşınız olmayan birisi sizinle iletişim kurmak isterse bu durum size bildirimle iletilecek.

Önceden size atılmış ve “Diğer Mesajlar” bölümünde listelenen mesajlara ise şu anda “Filtrelenenler” kısmından ulaşmak mümkün olacak.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here