Facebook Messenger Para Transferi Lisansı Aldı

0
203

Sosyal medya uygulaması Facebook, birlikte kullandırdığı anlık mesajlaşma uygulaması olan Messenger üzerinden yapılacak ödemeler için Avrupa’da lisans aldı. Bu lisans ile birlikte Facebook Messenger uygulaması Avrupa’da kullanıcılarının aynı zamanda güvenli olarak ödeme yapabileceği bir platform haline gelmiş oldu.

  Facebook Messenger para transferi için lisans aldı

Facebook‘un İrlanda Merkez Bankası‘ndan aldığı bu lisans anlık mesajlaşma uygulaması olan Messenger üzerinden kullanıcıların birbirleriyle para transferi yapabilmelerine ve uygulama içinde yardım veya bağış kampanyaları yapılmasına da imkan sağlamış oluyor. Lisans İrlanda Merkez Bankası‘ndan alınmış fakat sadece İrlanda’da değil, tüm Avrupa ülkelerinde geçerli.

Facebook Messenger 2015 yılının Mart ayında bu para hareketlerini yürütebilmek için ABD’de gerekli lisanları almıştı, bu sayede firmalar Facebook Messenger üzerindeki ChatBot uygulamaları üzerinden sipariş alıp ödemeleri yine bu uygulama üzerinden kabul ediyordu; fakat Avrupa’da bu işlemler için gerekli olan lisansı bulunmuyordu. Aynı zamanda Facebook’un tüm bu ödeme sistemlerini yürütmek, geliştirmek ve kontrol etmek için geliştirdiği bir şirketi de bulunuyor: Facebook Payments International Ltd. Bu şirket Facebook üzerinden gerçekleştirilen tüm ödeme işlemlerinden sorumlu tutulmuş bulunmakta.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here