Facebook pek çok sektörü neredeyse durdurmak noktasına geldi diyebiliriz. Şimdi ise hedefi haber siteleri ancak biz pekte başarılı olabileceklerini düşünmüyoruz.

Facebook kullanıcılarını kaçırmamak ve onları daha çok web sitesinde tutmak için elinden geldiği kadar kullanıcıların seveceği güncellemeler yapmaktadır.

Twitter dan bütçe konusunda daha şanslı olan Facebook yeni güncellemeler ile karşımıza çıkıyor ve şimdi ki projeleri ise haber işine girmek.

Haber eklentisi geçtiğimiz aylarda konuşulan projelerden değil bu sefer ki haber özelliği sadece mobil sürümlere gelecek. Facebook ana sayfada aşağı doğru kaydığımızda haber kaynağını görmekteyiz ve burada tüm kullanıcıların paylaşımlarını görebilmekteyiz. Facebook buraya bir güncelleme getirerek haberlerinde daha sık görünmesini sağlamaya çalışacak. Moda, Teknoloji, Sağlık gibi pek çok kategoride haberler çıksa da bu uygulamanın Haber sitelerinin etkilemesi mümkün değil. Çünkü haber sitelerinde bütün haberleri görebilmekteyiz fakat Facebook’un haber yazılımında sadece gündemin belli başlıklarını kısa süre ile görebileceğiz. Zaten yerel haber sitelerine Facebook dokunamaz bile ki dokunmasını bizde istemeyiz çünkü Facebook’un sektör öldürmesi biz kullanıcıları hiçte memnun etmiyor.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here