Sosyam medya‘da gücünü her geçen gün artıran Facebook, kullanıcılarının hesaplarını korumak ve gerçek hesapları ön plana çılarmak için daha önce kullanmaya başladığı mavi tık olayını genişleterek tüm kullanıcılara aktif etti.

Mavi tık olayını ilk önce Twitter kulanmaya başlamıştı, Facebook‘un en büyük rakibi Twitter takipçi sayısı yüksek olan ve ünlü kişilerin gerçek hesaplarını korumak ve kullanıcılara gerçek hesapların farkındalığını artırmak için mavi tık olayını başlatmıştı.
Uzun süredir sadece hayran sayfaları için geçerli olan bu rozeti şimdi ise profillere sağlamak için kolları sıvamaya başladığını biliyorduk.
Bir kaç Facebook çalışanı profili için geçerli olan mavi rozet, artık bir form aracılığı ile kendi profiliniz için isteyebilirsiniz.

Nasıl Sahip Olabilirim?

Doğrulanmış Simgesi Talebi formunu açtığımızda önümüze iki adet şık gelmektedir. Sayfa için doğrulama ve Profil için doğrulama şeklinde. Profili seçeneceğini seçip, linkini aşağıda bulunan profil kutusuna yazıp kimliğiniz ile beraber başvuru yapabilirsiniz.

https://www.facebook.com/help/contact/1448613808726619

Facebook mavi tık

Yorum Yapın

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here