Bir dönemler akıllı telefon ve bilgisayar üretimi yapan Fujitsu markası iki üretim yerinide kapatarak piyasadan çekilme kararı aldı.

Teknolojinin iyice hayatımızda olduğu bir nesilde yaşıyor ve bu çağa ayak uydurmak için yeni teknoloji haberlerini takip ederek sürekli kendi cihazlarımızı yeniliyoruz.

İnsanlarımız her ne kadar alışverişlerini sık yapsalarda pek çok firma kapanıyor ve bunun temel sebebi satışların düşük olması. Fujitsu markasını belki pek çok kişi bilmeyebilir ancak bir zamanlar telefon ve bilgisayar alanında çok çalışmış ve pazara oldukça kaliteli ve normal türden cihazlar üretmiştir. Satışları başlarda normalde olsa reklam ve bütçe yetersizliği nedeni ile firma yavaş yavaş çökmeye adım atmıştır.

Tabi Samsung, Apple, GM, LG, HTC gibi markaların pazarda olduğunu varsayarsak aslında Fujitsu’nun piyasadan çekilmesini normal karşılayabiliriz. Ancak GM’nin yaptığı taktik ile bir süre kullanıcı kazanmak için kaliteli telefonlar üretip daha uygun fiyata satıp pazarda öne çıkmak Fujitsu’nun aklına gelebilirdi demekki bu tip planlar firmanın aklına yatmamış. Firma ilk olarak mobil sektörden çekiliyor ve Şubat ayında ise bilgisayar sektöründen de çekilerek tamamen dükkanlarını kapatmış olacak.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here