Nvidia’nın PC oyunları için geliştirdiği platformu GeForce Experience, yeni güncellemesi ile daha fazla özellik kazandı.

GeForce Experience, PC’nize göre optimum ayarları sunmak için NVIDIA bulut veri merkezinin gücünü kullanan, oyununuzun ayarlarını tek bir tıklama ile optimize eden bir uygulama. GeForce Experience, PC oyunlarınızı NVIDIA SHIELD taşınabilir oyun cihazınıza aktarır, böylece en sevdiğiniz oyunları evinizin herhangi bir yerinde veya hareket halindeyken oynayabilme imkanı sunar.

Nvidia yeni güncellemesiyle GeForce Experience’e yenilikler getirdi.

Bunların en başında ise daha iyi yayın yapabilme olanakları geliyor. Bilindiği gibi GeForce Experience oyunlarda zaten yayın yapma özelliği ile ön plana çıkmıştı. Yeni güncelleme ile bu hizmet daha da kalite kazanıyor ve sistem dostu bir performans gösteriyor.

Yeni yama sayesinde arka planda çalışan GeForce Experience ile doğrudan Twitch ve YouTube üzerinden 1080p çözünürlük ve 60 FPS yenileme hızıyla yayın yapabileceksiniz. Ayrıca GameStream ayarlarına eklenen yeni özellikler ile CPU üzerine fazladan gelen  işlem ağırlığını hafifletebilecek, donanımsal olarak daha performans dostu bir işleyiş ile yayınlar gerçekleştire bileceksiniz. Bunun yanı sıra yeni eklenen özellik GameStream Co-op sayesinde bir arkadaşınıza web tarayıcınız üzerinden yayın açabilecek ve takıldığınız yerde karşı taraftan yardım isteyebileceksiniz.

Bu özellik için her iki sistemin de sabit 7Mbps hıza ve geniş bant aralığında dalgalanma olmayan bir internet bağlantısına ihtiyac duyuyor. GeForce Experience ile gelen en önemli yenilik ise In-Home GameStream yeniliği. Bu teknoloji sayesinde artık 4K/UHD TV’lerde 60 FPS’ye kadar yayın yapabileceksiniz fakat bu özellik şimdilik Shield Android TV’ler için kullanılabilir durumda. Tabi UHD kalitesinde 60 FPS yenileme hızıyla yapabileceğiniz yayınlar için hala Maxwell GPU teknolojisi kullanan bir ekran kartına ihtiyacınız var.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here