GoogleiOS platformu için hazırladığı klavye uygulaması olan Gboard‘u geçtiğimiz aylarda yayımlamıştı. Gboard, klavye üzerinden gif, emoji, etiket, video ve hava durumu vb. içerikleri aramayı ve paylaşmayı sağlayan bir uygulama. Google Gboard Klavye iOS‘ta yayınlandıktan birkaç ay sonra sonunda Android için de yayımlandı.

Neden Google Gboard Klavye?

Uygulama iOS‘ta da Android‘de de ücretsiz olarak kullanıma sunuldu. Gboard’un bazı özellikleri ise şöyle:

Uygulama kaydırarak yazma özelliği sayesinde parmağınızı klavyede harfler üzerinde kaydırarak yazacağınız metni daha hızlı yazmanızı sağlıyor, sesli yazma özelliği sayesinde metni söyleyerek kolaylıkla yazmanızı sağlıyor ve aynı zamanda yakındaki mağazalar ve restoranları, video ve resimleri, haber makalelerini, maç skorlarını vb. aramaları yapma ve bunları paylaşabilme imkanı sağlıyor.

 

Gboard’u Profesyonel Şekilde Kullanmak İçin Bazı İpuçları

Enter tuşuna basılı tutarak emojiler arası geçiş yapabilirsiniz, parmağınızı boşluk tuşu üzerinde kaydırarak imleci hareket ettirebilirsiniz, büyük ekranlı telefonlarda “enter”a uzunca basarak taşı simgesi geldiğinde klavyeyi tekrar konumlandırabilirsiniz, değişik klavye temalarını deneyebilirsiniz ya da birden fazla kelimeyi silmek için parmağınızı sil tuşu üzerinde kaydırabilirsiniz… bunlar yapabileceklerinizin sadece bir kısmı.. Daha fazlası için Google GBoard’ı buradan indirin.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here