Google Maps‘i çoğumuz biliyoruz, bilmeyenlerimiz için ise Google tarafından sisteme sunulan web tabanlı bir navigasyon sistemi olarak açıklayabiliriz. Bu haritalama sistemi sayesinde dünyada istediğimiz herhangi bir yere çok kolay ve rahat bir şekilde ulaşmamız mümkün.

Google Maps aynı zamanda restoranların çalışma saatleri ve fiyat aralıkları, gitmek istediğiniz mekanların kalabalıklık oranları gibi bilgileri de uygulama üzerinden kullanıcıya sunabiliyor.

Google Maps tekerlekli sandalye desteği uygulaması 

Google uygulamaya getirdiği yeni güncelleme ile tekerlekli sandalye kullanılan insanları oldukça memnun etti. Bu güncellemeyle birlikte uygulamaya gelen eklenti sayesinde kullanıcılar mekanlar ile ilgili arama yaparlarken ekranın en alt kısmında o mekanın tekerlekli sandalye kullananlar için uygun olup olmadığı bilgisi yer alıyor. Böylece müşteriler onlar için uygun olmayan mekanlara giderek vakit kaybetmiyor ve zorluk yaşamıyor. Bu uygulamanın mekanların fiziksel koşullarını tekerlekli sandalye kullanan insanlara uygun olarak iyileştirilmesi  konusunda teşvik sağlanacağı düşünülüyor.

Google bu güncellemesiyle sadece tekerlekli sandalye kullanan insanları değil, engelli insanların da toplum hayatında en az engelsizler kadar rahat etmesi gerektiğini düşünen herkesi memnun etti. Tekerlekli sandalye kullanan milyonlarca insanı düşünürsek, Google’ın bu hamlesi oldukça faydalı olarak değerlendirilebilir.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here