Google LG işbirliği ile ürettiği iki yeni referans akıllı telefonunu 29 Eylül’de San Francisco’da düzenlediği bir etkinlik kapsamında kullanıcıların beğenisine sunmuştu.

Tasarım olarak LG’nin pek çok üst seviye modelinden daha ince bir tasarıma sahip olan Nexus 5X, 7.9 mm inceliğe ve 139 gram gibi boyutuna oranla ortalama ağırlıkta bir kasaya sahip. Dayanıklılık tarafında Corning Gorilla Glass 3 ekran koruma teknolojisinin kullanıldığı LG Nexus 5X, plastik kasası ile metal kasalı rakipleri ile kıyaslandığında daha hassas bir cihaz.

Ekran özelliği olarak işlemcisinin performansını olumsuz etkilemeyecek 5.2 inç boyutta Full HD çözünürlüklü IPS LCD ekranın kullanıdlığı LG Nexus 5X, 424 ppi piksel yoğunluğuna sahip. LG Nexus 5X modelinin 5.2 inç boyuttaki IPS LCD ekranı geçtiğimiz günlerde bir Reddit kullanıcısının verdiği bilgiye göre sarı ekran sorunu vermeye başladı. Ortaya atılan bu iddianın üzerine araştırmalara başlayan Google, aynı sorunun başka Nexus 5X kullanıcılarında da görüldüğünü ve sorun yaşayan kullanıcıların cihazlarının ücretsiz olarak değiştirileceğini belirtti.

Sarı Ekran problemi olarak adlandırılan Nexus 5X ekran sorununun zamanla kendiliğinden geçebildiği gibi sonradan da oluşabildiği belirtildi. Ayrıca 5.2 inç boyuttaki IPS LCD ekrana sahip Nexus 5X‘te oluşan sarı ekran problemine neyin sebep olduğu bilinmemekle birlikte gerekli sorunun tamamen ortadan kaldırılması için gerekli çalışmaların başladığı belirtildi. Google, Bu süreç içerisinde hali hazırda Nexus 5X kullanan ve sarı ekran sorunu ile karşı karşıya kalan kullanıcıların zaman kaybetmeden iletişim kurulmasını ve cihazlarının ücretsiz olarak değişimin yapılacağını belirtti.

Türkiye’de henüz satışa başlanılmayan LG Nexus 5X ile ilgili Google Türkiye‘nin herhangi bir açıklaması mevcut değil. Önümüzdeki aylarda Türkiye’de satışa sunulması beklenen LG Nexus 5X’in Türkiye fiyatı da henüz netlik kazanmış değil.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here