Günümüzde artık herkes İnternet kullanıcı oldu. Evde, okulda Markette, iş yerinde hatta sokakta yürürken hepimizin elinde birer telefon görmek mümkün. Artık çağımız bilim çağı ve internetin mobilde yaygınlaşmasıyla artık her şeye rahatlıkla ulaşabiliyor ve öğrenebiliyoruz. Akıllı telefonların piyasa çıkışından sonra İnternet kullanımı mobil uygulamalarda daha çok yaygınlaştı. Bilgisayar da yapılan bütün işler İnternet sosyal medya, Sanal oyunlar artık Akıllı telefonlarda da kolaylıkla yapılmaya başladı.

Akıllı telefonlarda bu uygulamaları rahatlıkla indirebilmek için Google play store u kullanıyoruz. Google play store eski adıyla android market 2012 yılında isim değiştirerek Google play adını almıştır.Google  Play store  Androıd Mobil uygulamaların satıldığı bir market uygulamasıdır.Google play store da Film,Gazete,dergi ,kitaplar ve oyunları ücretli yada ücretsiz indirip kullanabilirsiniz. Tabi bunlara sahip olabilmeniz için Google play store uygulaması indirip bir hesap açmanız gerekiyor.

  Google Play Store Kullanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Öncelikle Google Play Store hesabı açmak için bir Google hesabı açmanız gerekir. Google hesabı açmak için telefonunuzun ayarlar bölümünden hesaplara girip ordan gerekli bilgileri girmeniz gerekiyor. Gerekli bilgiler girildikten sonra Google Play uygulamasını indirip rahatlıkla Google Play hesabı açabilirsiniz. Bu hesap açıldıktan sonra ücretsiz olarak birçok uygulama indirebilirsiniz.

siyah-klavye

Google hesabınız yoksa Bu işlemi aynı zamanda bilgisayardan da yapabilirsiniz Google a girip size ait bilgileri girip hesap açabilir Google play türü uygulamaları rahatça kullanabilirsiniz. Bu yüzden Google hesabı sadece Google Play de değil YouTube, Gmail, Hangout gibi uygulamalarda da hesap açmak açısından çok önem arz eder.

  Google Play Store Hesabı Neden Açılır?

Google Play Store da bir çok uygulama program bulunmakta ve her geçen gün kendini güncellemektedir. Bunun yanında hemen hemen her gün yeni uygulamalar çıkmaktdır. Yani bu ugulamalar içerisinde ücretsiz uygulamalar olduğu gibi ücretli ve çok hasılat yapan bir çok oyun, sinema, kitap, dergi vs. bulunuyor. Dolayısıyla bunun içinde kişisel bir hesap ve bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır.

google-girisŞimdi sizde bir Google play store hesabı açın bu uygulamalarla hem eğlenin hem de bir çok sosyal etkinliğe akıllı telefonlarınızdan kolayca ulaşın.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here