Facebook ile Google yıllardır çekişen iki firmadır ve aralarında ki yarış hüsümeti her geçen gün artmaktadır. Ancak öyle bir duyum aldık ki şok olduk çünkü Google Play’den Facebook uygulaması kalkabilir

Facebook sosyal medya siteleri arasında en çok tercih edilen lider bir markalaşmış kurumdur. Kullanıcılarına oldukça önem veren Facebook elinden geldiğince güncel ve işe yarar güncellemelerle sitesini daha çekici kılmaktadır.

Google şüphesiz ki internet aleminin rakipsiz birincisidir tabi bundan yıllar önce Faebook ile yarışmadı değil ancak artık Facebook yarışın gerisinde kaldı. Fakat ikili arasında hala hüsümet bitmedi ve bu hüsümet yüzünden Facebook’un uygulaması Android işletim sistemli telefonlarda kullanılan Google Play’den silinebilir.

Google Play’den bir uygulama suçsuz yere tabi ki kaldıramaz ancak koskoca Google’dan bahsediyoruz illaki birşeyler bulup kılıfına uyduracaklardır ancak bu Facebook’un değer kaybetmesi demek ve Mark’ın pek buna izin vereceğini düşünmüyoruz ilerleyen günlerde bu durum daha da netlik kazanacaktır.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here