Uzayda su varmı? diğer gezegenlerde su varmı derken Güneş sistemimizde dünyadan 50 kat daha büyük su olduğu tespit edildi

Su insan varlığının devam etmesi ve ölmeden hayatına devam edebilmesi için önemli bir ihtiyaçtır. Bilim adamları uzayda veya diğer gezegenlerde hayatın olup olmadığı konusunda araştırmalar yaparken ilk olarak baktığı şeyin inceledikleri yerde su olup olmadığına bakmaktadırlar. Çünkü insanın incelenen gezegende yaşanması için ilk olarak su ihtiyacını karşılaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra her ne kadar oksijenin olması da gerekmekteyken inceleme ile ancak suyun olup olmadığı bilinebilmektedir.

Bilim adamları Güneş sistemini incelerken ilginç bir durumla karşılaştı ve Güneş sistemimizde bulunan Satürn’ ün pek çok uydusunda su bulundu bunun üzerine diğer gezegenlerin ve Satürn’ün diğer uydularında su olup olmadığı araştırılmaya başlandı ve Güneş sistemimizde Dünya’dan yaklaşık 50 kat daha büyük bir su kitlesinin bulunduğu belirtildi.

Bilim adamları şimdi Güneş sisteminde suyun bulunmasının üzerine diğer gezegenlerin pek çoğun yaşamın olabileceği düşüncesine yaklaştılar.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here