HTC merakla beklenen HTC U Ultra modelini sonunda tanıttı. Bu telefonun en önemli özelliklerinden biri 2017 yılında piyasaya çıkan ilk büyük Android amiral gemisi modeli olması.

HTC U Ultra’da kulaklık girişi yok!

Telefona bakıldığında ilk dikkat çeken şey ise HTC’nin önceki telefonlarına göre oldukça farklı ve çok daha şık bir tasarıma sahip olması. Bu telefonun arkasında da cam bir tasarım kullanılmış. Aynı zamanda şu sıralar özellikle iPhone 7 kullanıcılarının pek çoğundan duyduğumuz bir şikayet olan kulaklık girişinin olmamasını, HTC U Ultra kullanıcılarından da duyacak gibiyiz. HTC bu modelinden kulaklık girişini kaldırmış.

U Ultra aynı zamanda çift ekran bulunduruyor, 5.7 inç büyüklüğündeki ekranın üst kısmında yapay zeka teknolojisini kullanan sanal asistanın kullanımı ve bildirimler gibi bazı özellikler için 2 inç büyüklüğünde bir ekran bulunuyor. Telefonun ön kamerası 16 megapiksel çözünürlük sunarken, arka kamerası 12 megapiksel çözünürlüğe sahip. Bu da dikkat çekici noktalardan biri.

HTC U Ultra Android 7.0 Nougat desteğiyle geliyor. 4 GB Ram ve 64/128 GB dahili depolama alanına sahip olan bu telefon microSD desteği de sunarak hafızayı arttırabilmenize olanak sağlıyor. Telefonun piyasaya çıkış tarihi hakkında kesin bir açıklama gelmemesiyle birlikte 64 GB hafızaya sahip olan versiyonun fiyatı 749 dolar olarak belirlenmiş.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here