Ilk iPhone Telefonlar Sahiplerini Zengin Ediyor

0
115

9 Ocak 2007 gününde Steve Jobs ilk iPhone modelini tanıtırken teknoloji dünyasında bu kadar büyük bir devrim yaşanacağını tahmin etmemiştik. O yıllarda 4 GB ve 8 GB hafızaya sahip olmak üzere iki farklı versiyonla satışa çıkan ilk iPhone modeli sırasıyla 499 ve 599 USD fiyat etiketiyle satışa sunulmuştu.

  Apple iPhone 10 Yaşında

2017 itibariyle 10. yaşına girecek olan ilk iPhone modelleri şu anda çoğumuzun beklemediği bir durum olarak ufak çaplı bir servet değerinde. İlk iPhone modelini satın alıp ktusundan çıkarmayan saklayan birçok insan bu telefonları eBay üzerinden astronomik rakamlarla satışa sunmaya başladı.

Özellikle koleksiyon tutkunu olan insanlar için oldukça önemli bir ürün olan ilk iPhone mdeli, yıllar geçtikçe daha da değerlenmeye devam edecekmiş gibi duruyor. Şu an eBay’de bu konuda ufak bir gezinti yaptığımızda bu telefonların fiyatının 22 bin dolara kadar çıktığını görebiliyoruz. Bu da an itibariyle yaklaşık olarak 77 bin 152 Türk Lirası ediyor. Tahmin edilebileceği üzere en yüksek fiyata alıcı bulan modeller kutusundan çıkarılmamış ve hala zerinde jelatiniyle saklanan modeller. Fakat 2. el olarak satılan orjinal iPhone modellerinin de fiyatları oldukça yüksek.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here