Instagramın geçtiğimiz haftalarda kullanıcılarına Snapchat‘i örnek olarak sunduğu anlık hikaye paylaşma özelliği Snapchat kullanmayanlar için oldukça iyi bir haberdi. Ancak Instagram, SnapChat’in uygulamada kullandığı özellikleri kendi uygulamasında da kullanmakta oldukça iyi gidiyor. Son gelen güncellemeyle birlikte artık Instagram direct mesaj özelliğini kullanarak göndereceğiniz anlık hikayeler eğer ekran görüntüsü alınırsa bu size bilidirim olarak gelecek. Instagram ekran görüntüsü bildirimleri gönerecek!

instagram-ekran-goruntusu-bildirimi

Bu durum Instagram’da “stalkerlar” için yani profilleri, fotoğrafları ve videoları izleyenler ve kullanıcıdan habersiz ekran görüntüsü alanlar için kötü bir haber.

  Ekran Görüntüsü bildirimi tüm hikayelerde mi gönderilecek?

Bir çok stalker’ın aman tanrım dediğini duyar gibiyim. Neyse ki Instagram bu özelliği sadece direct mesaj olarak gönderilen hikayelerde uygulamaya almış olup ana sayfa da paylaşılan hikayelerde ekran görüntüsü alındığı zaman herhangi bir bildirim gitmemektedir. Bu konuda içinizi ferah tutup stalklamaya devam edebilirsiniz.

  Instagram’da kaybolan mesajlar özelliği

Instagram’ın Hikayeler özelliği Snapchat’den biraz farklı. Video, fotoğraf ve Boomerang’lar 24 saat sonra sonlanan geçici hikayelerle birlikte yayınlanabiliyor. Ayrıca uygulama son gelen güncellemeyle birlikte görüntülendikten sonra kaybolan mesajlar özelliğini de kazandı.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here