Apple’ın piyasaya sunduğu son telefonları olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus diğer iPhone modellerine göre daha geniş bir renk paletine sahip. Bu özellik sayesinde kullanıcılar daha canlı ve daha parlak fotoğraflar çekip, daha kaliteli videolar kaydedebiliyorlar. Instagram Wide Color Capture güncellemesi geliyor.

Instagram Wide Color Capture özelliği geliyor

Apple bu özelliği Wide Color Capture olarak isimlendirmiş, Instagram’ın kurucu ortağı Mike Krieger ise geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sahiplerinin telefonlarının Wide Color Capture özelliğinden daha fazla faydalanabilmeleri adına Instagram’a getirilecek bir güncelleme ile Instagram uygulamasının da bu özelliği destekleyeceğini duyurdu. Böylece iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sahipleri diğer Instagram kullanıcılarına göre çok daha gerçekçi fotoğraflar paylaşabilecek, paylaşılan fotoğrafları da daha gerçekçi görebilecek.

Güncelleme başka hangi yenilikleri içeriyor?

Aynı zamanda telefon kullanıcılar Apple Live Photos modu açıkken çektikleri fotoğrafları Instagram’ın uygulaması ve son zamanlarda oldukça popüler olan Boomerang haline de dönüştürebilecekler. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kullanıcıları gelen bu özelliklerle oldukça mutlu gözüküyorlar, Instagram sunduğu bu güncellemelere oldukça fazla olumlu geri bildirim almış. Diğer iPhone kullanıcıları ve Android telefon sahibi olan kullanıcılar ise Instagram’ın bu telefonlar için de çeşitli yenilikler getir  mesini istiyorlar.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here