Son zamanlarda dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım uygulaması haline gelen Instagram’da günde kaç fotoğraf paylaşıldığını ve ne sıklıkla kullanıldığına dair çarpıcı rakamlar açıklandı.

Fotoğraf paylaşım ağı Instagram, hızla büyümeyi sürdürüyor. Twitter ve Facebook‘ta da fotoğraf paylaşabiliyorsunuz ancak Instagram buna rağmen büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. Peki Instagram’ın kullanıcıları ne kadar aktif? Ne kadarı kadın, ne kadarı erkek? Onu kullanan şirketler de var mı? İşte Flyingportaldigital sayesinde öğrendiğimiz cevaplar.

Günde 70 milyon fotoğraf paylaşılıyor. Perakandecilerin yüzde 50’sinden çoğu, Instagram hesabına sahip. Marka katılım oranı ise ortalama yüzde 4,21. Instagram kullanıcılarının yüzde 59’u hizmeti her gün, yüzde 17’si her hafta, yüzde 23’ü daha az sıklıkta kullanıyor. ABD ‘de 77,6 milyon kişinin aktif bir Instagram hesabı var.

2019’da ABD’deki aktif Instagram kullanıcısı sayısının 111.6 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor. Instagram kullanıcılarının yüzde 51’i erkek, yüzde 49’u kadın. Kullanıcıların yüzde 90’ı, 35 yaşının altında. Kullanıcıların yüzde 70’i, ABD’nin dışında yaşıyor.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here