Intel ve New Balance’ın iş birliği içinde bulunarak geliştirdiği akıllı saat CES 2017’de tanıtıldı. New Balance’ın geçen sene Intel’in bünyesine geçmesiyle herkes oldukça şaşırmıştı, şimdi ise sporculara özel olarak üretilen bu saat iş birliğinin ilk ürünü olarak kendisini gösterdi. Intel RunIQ geiyor.

Intel RunIQ özellikleri

Saat işlemci olarak Intel’in gücünden yararlanıyor ve 1,39 inç amoled ekrana sahip. Ram konusunda diğer akıllı saatlerden farkı yok, RunIQ da 512 MB ram e sahip, hafıza olarak ise 4 GB kapasitesi var. Tam dolum ile 1 gün kullanılabilme imkanı sunuyor, saatin aynı zamanda kalp ritmi ölçme ve GPS özellikleri de var. Eğer bu özellikler aktif olarak kullanılırsa kullanım süresi 5 saate kadar düşebiliyor.

Wi-Fi ve Bluetooth bağlantıları ile de akıllı telefonlarla bağlantı kurabilme imkanı tanıyor, PaceIQ aı verilen Bluetooth kulaklıkları da var.

Saatin CES 2017’den sonra satışa sunulması bekleniyor, şimdilik sadece ön sipariş verilebiliyor. RunIQ’nun fiyatı 299 dolar olarak belirlenmiş, yanında PaceIQ kulaklıklara da sahip olmak isyorsanız ekstra olarak 109 dolar daha ödemeniz gerekiyor.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here