Microsoft’un kendi ürünü olan ve Windows işletim sistemi kullanan bütün bilgisayarlarda bulunan İnternet Explorer artık tarih oluyor çünkü güncellemeler kapandı ve artık bakım olmayacak

İnternette güvenli bir gezinti için tarayıcımız oldukça önemlidir. Çünkü dışarıdan hackerların saldırısını internet tarayıcımız engellemektedir ve tarayıcımız zayıf ise virüsler bilgisayarımıza kolaylıkla erişebilir eğer tarayıcımız güçlü ise bize uyarı mesajı gönderir veya virüsleri engelleyerek bizleri hacker saldırısından korur.

Dünya’da bilgisayarlarda en çok bulunan tarayıcı İnternet Explorer’dır ancak hiç kullanılmayan bir tarayıcı olarak tarihe geçti diyebiliriz. Buda Microsoft’un internet tarayıcısına hiç önem vermemesinden kaynaklanmaktadır oysa ki internet tarayıcısına önem verse güncellemelerini yapsa hızlandırsa kaliteli bir grafik izlese ve dünya da en çok kullanılan tarayıcı haline gelir. Çünlü dünyadaki pc’lerin büyük çoğunluğu Windows işletim sistemi kullanmaktadır bu işletim sistemi kullananların bilgisayarına da zaten İnternet Explorer otomatik yükleniyor ancak Microsoft önem vermediği için artık güncellemeleri de kesti ve birkaç yıl sonrasında İnternet Explorer tarih olacak.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here