Ülkemizde uzun yıllardır internet var ancak hala internet fiyatları ucuzlamış değil peki internet fiyatları ne zaman ucuzlayacak.

Pek çok dünya ülkesinde olduğu gibi ülkemizde çok çok uzun zamandır internet erişimi bulunmakta fakat sabit hatlı internetler dahil diğer internet paketlerininde pek çoğu ucuzlamış değil. Ancak diğer ülkelere baktığımızda ciddi bir indirim söz konusu oldu diyebiliriz.

Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan yaptığı açıklama ülkemizde internet fiyatlarının düşeceğini belirtmişti fakat hala açıklama gerçekleşmedi ve internet fiyatlarında indirim olmadı peki internet  fiyatları neden düşmüyor? internet fiyatları ne zaman düşecek? işte cevapları.

Yapılan açıklamaya göre ülkemizde her ne kadar uzun zamandır internet var olmuş olsada internete talep beklenenden çok daha düşükmüş. Bir istatistik sunulduğunda ise ülkemizde 22 milyon ev ve iş yerinin olduğu ve sadece 9 milyonun internet kullandığı açıklandı. Yani halkın internete olan meğili artmadığı için internet fiyatları da doğru orantı ile inmiyor fakat 2016 yılında internet fiyatlarının ineceği açıklamaları yapıldı

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here