Apple hız kesmeden yeniliklere devam ediyor. iOS 10.2  güncellemesinin piyasaya sürülmesinden yaklaşış bir ay sonra  iOS 10.2.1 güncellemesini herkese açık bir şekilde yayınlamıştır. Beta sürümünün üzerinden fazla zaman geçirmeden yayınlanması Apple’nin hızlı bir çalışma yürüttüğünü göstermektedir. Beta sürümünün ardından beklenen asıl sürüm artık bizlerle.

iOS 10.2.1 artık bizlerle !!

PEKİ BU SÜRÜMDE BİZİ NELER BEKLİYOR?

iOS 10.2.1 ile gelen önemli bir değişlik olmadığını belirtmek ile beraber Apple’nin bu güncellemede performans gelişimine ve hataları düzeltmeye yönelik büyük bir çalışması olduğunu söylemek gerekir. Yenilikler önemli elbette fakat mevcut hataları ve performans düşüklüğünü düzeltme çalışmaları, yapılması gereken en iyi hareket olarak değerlendirmek gerekir. Çünkü iyileştirme çalışmaları yapılmadan yenilikler getirmek cihazları olumsuz yönde etkileyecek ve işlevlerinde hataları her zaman karşımıza çıkarmış olacaktır. Apple bunu en iyi şekilde ortadan kaldırmayı hedefleyerek bu güncellemeyi yayınlamıştır.

Birçok iPhone kullanıcısını sevindirecek en önemli gelişmelerden biri ise pil sorununu çözmesi olmuştur. Müzik uygulaması ve hata geliştirmeleri, iMessage için yeni ekran efektleri, yeni TV uygulaması,Unicode 9 emoji desteği bulunmaktadır. Bu güncellemede bizleri daha fazla neyin beklediğini ileriki zamanlarda görmüş olacağız.

Güncellemeyi yüklemek için, iPhone veya iPad cihazlarınızın yüzde 50’nin üzerinde şarja ve bir Wifi ağına bağlı olması gerekmektedir. Sonrasında Genel/yazılım Güncelleme adımlarını takip ederek, indir seçeneğinden hızlı bir şekilde yükleyebilirsiniz. Ayrıca iTunes ile güncelleme yapmak isterseniz cihazınızı bilgisayara bağlayarak iTunes güncellemeleri denetle bölümünden yükleyebilirsiniz.

 

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here