ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın Beta aşamasında olan iOS 9.2 güncellemesi ile iPhone 4s modelinde gözle görünür hızlanma olacak.
iOS 9‘un kullanıma sunulmasıyla birlikte bazı iPhone kullanıcılarının şikayet ettiği yavaşlama vb sorunlar önümüzdeki günlerde sona erecek. Apple, iOS 9 güncellemesini 4 yıllık model olan iPhone 4s’e sunmasıyla büyük beğeni toplamıştı. Ancak bu beğeniler yerini iPhone 4s sahiplerinin iOS 9 güncellemesini yüklemesiyle şikayetlere bırakmıştı. Memnuniyetsizliğini sosyal medyada da dile getiren iPhone kullanıcılarına Apple, iOS 9.2 Beta sürümünü yayınlayarak kullanıcılarına büyük müjdeyi vermiş oldu. Daha önceden yayınlanan iOS 9.1 sürümüyle bir nebze olsun sorunları gideren Apple, yayınlayacağı iOS 9.2 sürümüyle birlikte yaşanan tüm olmusuzlukları ortadan kaldıracak. iOS 9’da sorunlar ile boğuşan Apple, iOS 9.1 güncellemesini yayınlasa da fayda etmemiş hala sistemde sorunlar yaşanmaya devam etmişti.

Güncelleme konusunda işin ehli olan Apple elini hızlı tuttu ve kısa sürede iOS 9.2 güncellemesinin Beta testlerine başladı. Hız testinde karşı karşıya gelen iOS 9.1 ve iOS 9.2 sürümleri arasında gözle görünür bir hız farkının olduğu ortaya çıktı. iPhone 4s üzerinde yapılan testlere göre iOS 9.2 işlemlere daha hızlı tepki veriyor ve daha akıcı animasyonlara sahip. iOS 9.2 güncellemesinin final sürümünün önümüzdeki ay yayınlanması bekleniyor.

iOS 9.2 Beta 2 ile gelen yenilikler ise şöyle; Apple Watch ile iPhone arasındaki müzik senkronizasyon sorunu çözüldü. Bazı araçlarda USB ile müzik oynatma bölümünde yaşanan sorun giderildi. Ağ ayalarında gecikmeler ve paket kaybını azaltmak için iyileştirmeler yapıldı. SFSafariViewController artık 3. parti uzantıları destekliyor. Safari’de çalışan herhangi uzantı SFSafariViewController üzerinde çalışacak. Safari View Controller Reload düğmesine uzun dokunarak içerik engelleyiciler olmadan masaüstü sitesi talebi yollama seçeneği eklendi.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here