iPhone Fotoğraflarınızı Ücretsiz ve Kolayca Yedekleyin. Her gün iPhone’larımız ile birçok fotoğraf çekiyoruz. Şu anda bile herkesin telefonunda yüzlerce fotoğraf vardır. Eğer telefonunuz kaybolur, çalınır veya bozulursa ne yapabileceğinizi bir düşünün. Bütün fotoğraflarınız kaybolup gidecektir, bu yüzden yedek almalısınız.

iPhone fotoğraflarınızı yedeklemek için birçok seçenek var. Size en kolay ve ücretsiz olanlardan bazılarını tanıtacağız.

iCloud

Herhangi bir üçüncü parti uygulama kullanmak istemiyorsanız en iyi yol iCloud. iCloud’a giriş yaptıktan sonra 5GB ücretsiz depolama alanına sahip olacaksınız fotoğraflarınızın tamtmı iCloud Fotoğraf Kütüphanesi’nde saklanıyor olacak. Eğer daha fazla alana ihtiyacınız olursa 50GB alana ayda 0.99$ karşılığında sahip olabilirsiniz.

apple icloud yedek

Google Photos

Telefonunuzdaki fotoğrafları yedeklemenin bir başka yolu da Google Photos uygulaması. Eğer fotoğraflarınızı Optimized HQ verisyonu ile depolarsanız Google Photos size limitsiz depolama alanını ücretsiz sunuyor. Bir başka iyi yanı ise fotoğraflarınıza PC, tablet, Android gibi herhamgi bir cihazınızdan ulaşabilmeniz.

iOS için Google Photos indirmek için tıklayınız.

google-photos

 

One Drive

Yedeklemek için diğer alternatif ise Microsot One Drive. One Drive size 15GB bedava depolama alanı sunuyor. Ayrıca depolama alanını 100GB 1.99$’dan satın alabilirsiniz.

One Drive indirmek için buraya tıklayın.

image-OneDrive-for-iOS

 

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here