iPhone kullanıcıları en çok hangi uygulamaları satın alıyor? Apple Uygulamalara Harcanan Paraları Açıkladı. Bildiğimiz üzere Apple kendi bağımsızlığı yazılımının yanı sıra kendine has bir uygulama merkezi olması sayesinde de apayrı bir dünya kurmuş durumda. Appstore dediğimiz hadise bir çok Apple ürünü kullanan kişilerin güncel olarak takip ettikleri içinde milyonlarca uygulama barındıran bir uygulama aslında.

iPhone kullanıcıları en çok hangi uygulamaları satın alıyor?

Apple, kullanıcıların harcadığı paraları açıkladı. iPhone kullanıcıları en çok hangi uygulamaları satın alıyor?

İnsanların en büyük hobilerinden olan telefonda oyun oynamak çığ gibi büyüyen bir hal almakta. Kullanıcılar oyunlara ödedikleri miktar fazlaydı ve geçtiğimiz yıl içerisinde SensorTower sitesinin yaptığı bir araştırma sonucunda bu rakamlar açıklanmıştı. Bunları sizinle paylaşmak isterim. 2015 yılı içerisinde oyunlara harcanan miktar 25 dolar iken 2016’da ise bu rakam 26 dolara çıkmış olup bir diğer tabloda ise yine oyunların indirilme oranları 1. sırada yer alıyor. Appstore bir diğer yandan Apple music gelmesi ile birlikte müzik gelirlerinin düştüğünü söyleyebiliriz. Çünkü kullanıcılar artık eskisi gibi albüm satın almaktansa Apple music uygulamasına üye olup online müzik dinlemeyi tercih ediyorlar.

Ayrıca iPhone’ların kamera konusunda ne kadar iddialı olduğunu bilmekteyiz. Bu kullanıcılar tarafından da indirilme oranlarına yansımaktadır. Önümüzde ki zaman içerisinde de Apple firması, cazip fırsatlar ile bu gelirleri arttıracaklarından eminiz.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here